Srovnat ceny elektřiny a vybrat tak nejlevnějšího dodavatele elektrické energie v regionu, po který spadá vaše domácnost, můžete několika způsoby. V prvé řadě ke srovnání cen elektřiny použijte kalkulačku elektřiny.

Srovnání nabídek dodavatelů

Díky kalkulačce elektřiny vám zabere srovnání cen elektřiny pouze několik minut času. Stačí do kalkulačky elektřiny zadat několik základních informací o vaší domácnosti. Kalkulačka elektřiny posléze vygenereguje tabulku srovnání cen elektřiny jednotlivých dodavatelů v distribučním území, pod které vaše domácnost spadá.

Udělejte si porovnání cen elektřiny

- po vyplnění formuláře uvidíte srovnání všech dodavatelů elektřiny v ČR - průměrně je možné na elektřině ušetřit až 2300 Kč

Svobodná volba dodavatele

Platí přitom, že dodavatele elektrické energie si můžete svobodně zvolit, zato distributor elektřiny je pro vaši domácnost vzhledem k regionu, v němž se nachází, daný. Území České republiky se konkrétně člení mezi tři distribuční společnosti. A to mezi PREdistribuce, a. s., E.ON Distribuce, a. s., a ČEZ Distribuce, a. s.

Rozvržení ČR v rámci distribučních společností

· PREdistribuce – hlavní město Praha

· E.ON Distribuce, a. s. – Jihočeský kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj

· ČEZ Distribuce, a. s. – Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Středočeský kraj, Králové-hradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj

Jaké informace do kalkulačky elektřiny zadávat?

Kalkulačka elektřiny je ideálním způsobem k porovnání cen elektřiny. Do kalkulačky elektřiny se zpravidla zadávají údaje, jež jsou nezbytné pro výpočet ceny elektřiny. Tyto údaje naleznete na faktuře za dodávku elektřiny. Do kalkulačky elektřiny se konkrétně zadává:

· Období.

· Typ odběru. Volíte mezi domácností a podnikatelským maloodběrem.

· Konkrétní distribuční území.

· Sazba za distribuci. Označte, jakou máte přidělenou sazbu za distribuci elektřiny.

· Nainstalovaný jistič.

· Roční spotřeba elektřina ve vysokém tarifu.

· Stávající dodavatel elektrické energie.

Porovnání nabídek dodavatelů

Poté, co do kalkulačky elektřiny pravdivě doplníte údaje uvedené výše, tento chytrý pomocník vám vygeneruje tabulku, v níž naleznete srovnání cen elektřiny jednotlivých dodavatelů ve vašem regionu.

Na prvních místech tabulky se většinou zobrazují nejvýhodnější nabídky. Díky tomu se tedy můžete poohlédnout po levnějším dodavateli elektřiny, a vaše domácnost tak může ušetřit až několik tisícovek ročně.

Kde kalkulačku elektřiny hledat

Požadujete-li serioznější srovnání cen elektřiny, použijte několik kalkulaček elektřiny z různých osvědčených internetových adres. Kalkulačku elektřiny naleznete například na těchto webových stránkách:

· Energetický regulační úřad: http://www.eru.cz/dias-read_article.php?articleId=457

· Tzb-info.cz: http://kalkulator.tzb-info.cz/

· Měšec.cz: http://energie.mesec.cz/

· Čez.cz: http://www.cez.cz/cs/elektrina.html

· Cenyenergie.cz: http://www.cenyenergie.cz/elektrina/kalkulacka/

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.