Jestliže přemýšlíte nad změnou dodavatele elektrické energie, v rozhodování by vám zásadním způsobem mohla pomoci kalkulačka elektřiny. Kalkulačku elektřiny naleznete na internetu. Po zadání základních informací vám tato chytrá pomůcka dokáže spočítat, kolik zaplatíte za elektřinu u jednotlivých dodavatelů a kolik ušetříte oproti stávajícímu dodavateli.

Srovnání nabídek dodavatelů elektřiny

Kalkulačka elektřiny je jednoduchým a navíc rychlým způsobem, jak porovnat nabídky jednotlivých dodavatelů elektrické energie ve vašem regionu. Během několika minut, během kterých zadáte do kalkulačky elektřiny několik základních údajů o své domácnosti a tyto údaje následně necháte kalkulačkou vyhodnotit, se můžete vyznat v množství nabídek dodavatelů elektřiny. A navíc zjistíte, zda se vám případná změna dodavatele elektřiny po finanční stránce opravdu vyplatí.

Udělejte si porovnání cen elektřiny

- po vyplnění formuláře uvidíte srovnání všech dodavatelů elektřiny v ČR - průměrně je možné na elektřině ušetřit až 2300 Kč

Jaké informace do kalkulačky elektřiny zadávat?

Do kalkulačky elektřiny se zpravidla zadávají údaje, jež jsou nezbytné pro výpočet ceny elektřiny. Tyto údaje naleznete na faktuře za dodávku elektřiny. Do kalkulačky elektřiny se konkrétně zadává:

  • Období.
  • Typ odběru. Volíte mezi domácností a podnikatelským maloodběrem.
  • Konkrétní distribuční území.
  • Sazba za distribuci. Označte, jakou máte přidělenou sazbu za distribuci elektřiny.
  • Nainstalovaný jistič.
  • Roční spotřeba elektřina ve vysokém tarifu.
  • Stávající dodavatel elektrické energie.

Porovnání nabídek dodavatelů

Poté, co do kalkulačky elektřiny pravdivě zadáte všechny nezbytné údaje, tento chytrý pomocník vám následně vygeneruje tabulku, v níž naleznete porovnání nabídek dodavatelů elektrické energie.

Na prvních místech tabulky se zpravidla zobrazují nejvýhodnější nabídky. Díky tomu se tedy můžete poohlédnout po levnějším dodavateli elektřiny, a vaše domácnost tak může ušetřit až několik tisícovek ročně.

Manipulace s daty

Kalkulačce elektřiny byste ovšem neměli bezmezně věřit. V některých případech totiž může docházet k manipulaci s daty i s postavením jednotlivých dodavatelů elektřiny ve výsledném žebříčku.

Jestliže si chcete být jistí, použijte naráz více kalkulaček elektřiny z odlišných českých webových portálů. Tabulky s porovnáním nabídek dodavatelů, které budou vygenerovány jednotlivými kalkulačkami elektřiny, následně porovnejte a poté si sami udělejte výsledný obrázek.

Kde kalkulačku elektřiny hledat?

Kalkulačku elektřiny naleznete na internetu. A to například na těchto webových stránkách:

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.