Jedním z dominantních dodavatelů elektrické energie na českém trhu je společnost E.ON. Tato společnost dodává elektřinu zvláště v rámci jižních Čech, Vysočiny a jižní Moravy. Jednou ze služeb tohoto dodavatele elektrické energie je E.ON nízký tarif, v rámci jehož trvání mohou domácnosti odebírat levnější elektřinu.

Jednotarifová a dvoutarifová sazba

Při odběru elektrické energie využívá vaše domácnost buď jednotarifovou, nebo dvoutarifovou sazbu. V případě jednotarifové sazby platíte stejnou cenu za odebranou elektřinu po celý den. Cena elektřiny v rámci dvoutarifové sazby se odvíjí od toho, jestli elektřinu odebíráte ve vysokém, či nízkém tarifu.

Nízký tarif: Levnější elektřina

Služba E.ON nízký tarif se tedy týká dvoutarifové sazby za elektřinu. Jednotlivé dvoutarifové sazby se přitom od sebe odlišují délkou nízkého a vysokého tarifu. Samotnou délku trvání nízkého, a tím pádem levnějšího tarifu, který byl v minulosti označován také jako noční proud, určuje přímo společnost E.ON.

Udělejte si porovnání cen elektřiny

- po vyplnění formuláře uvidíte srovnání všech dodavatelů elektřiny v ČR - průměrně je možné na elektřině ušetřit až 2300 Kč

Kód HDO

Pokud vás zajímá čas zapnutí služby E.ON nízký tarif, nejprve si zjistěte svůj  kód přijímače HDO (tj. hromadné dálkové ovládání), jímž je zpravidla vybaveno odběrné místo. HDO je totiž speciální technologie, která po elektrické síti společně s elektřinou přenáší specifické kódy. Tyto kódy mají mimo jiné na starost přepínání mezi vysokým a nízkým tarifem během jednoho dne. Rovněž řídí zapínání nebo vypínání některých elektrospotřebičů, jako jsou přímotopy nebo bojlery.

Zjištění platnosti nízkého tarifu

Díky kódu, jenž je součástí vašeho přijímače HDO, tak budete moci zjistit dobu platnosti nízkého tarifu (tj. levnější sazby elektřiny). Stačí, když na webových stránkách společnosti E.ON vyplníte on-line formulář pro domácnosti (popř. on-line formulář pro podnikatele), do kterého zadáte také váš HDO kód.

Přehled časů zapnutí

Pracovníci společnosti E.ON vám poté e-mailem pošlou aktuální přehled časů pro vaše odběrné místo. Do budoucna vás budou rovněž informovat o změnách časů E.ON nízkého tarifu. Díky tomu tak budete vždy vědět, kdy spouštět spotřebiče náročnější na elektřinu, a tak ušetřit za odběr elektrické energie.

Odběrné místo s elektroměrem

V případě, že součástí vašeho odběrného místa není přijímač HDO (popř. RHDO), je vaše odběrné místo vybaveno elektroměrem. Elektroměry mají přitom pevně nastavené časy platnosti vysokého a nízkého tarifu. Je-li vaše odběrné místo vybaveno elektroměrem a jestliže vás zajímá čas zapnutí E.ON nízkého tarifu v rámci jednoho dne, tyto údaje naleznete na oficiálních webových stránkách společnosti E.ON. Zde je přesný odkaz: http://www.eon.cz/cs/domacnosti/zakaznicky-servis-elektrina/platnost-nizkeho-tarifu/platnost-vysokeho-a-nizkeho-tarifu-pro-elektromery-s-pevne-nastavenymi-casy-platnosti-vt-a-nt.shtml

Další články z rubriky

Štítky: , , ,
  1. viera says:

    dobry den. Mam nocni proud na 8hodin A1B4P5 ale nevim od kdy do kdy se zapina dekuji

  2. hort says:

    jak s mám dozvědět kdy ,i zapínáte nízkký tariv

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.